-
Kategorie
- Error: Please check if you authorize Instagram API in Theme Setting > Social Profiles
W Stanach Zjednoczonych rozwija się kolejna inflacja, a mówi się wręcz o kryzysie. Czego dotyka?
THC
Wynika to m.in. ze zwiększonego popytu i marketingu na produkty o wysokiej zawartości THC, napędzają to producenci, którzy nie są wstanie sprostać takim wymaganiom rynku oraz laboratoria, które chcą sprostać wymaganiom producentów.
Koło się zamyka i tworzy patologię, w której pojawiają się produkty odbiegające składem NAWET O 50%
Zjawisko jest o tyle ciekawe gdyż Stany Zjednoczone często są wywoływane jako wzór i “dojrzały rynek” konopi.
Z drugiej strony THC i HHC funkcjonują tam jak dobra szybko zbywalne, w suszu, destylatach, lizakach, żelkach, chipsach, a kannabinoidy stały się już tylko cechą produktu do licytowania. Początkowo idea przyświecała wygodniejszej formule spożywania przez pacjentów/dzieci, z czasem poszło to w zupełnie inną stronę – nadużyć.
Największy zasięg tych produktów jest wśród dzieci i młodzieży spożywającej rekreacyjnie THC (pomimo ograniczeń wiekowych ). Do pewnego wieku nie jest rekomendowane “rekreacyjne” spożywanie THC, tym bardziej w dużych ilościach i często.
To zjawisko warto mieć na uwadze i w pamięci. Być może to tłumaczy ostrożność wśród wielu ustawodawców w Europie z podejściem stricte “konsumpcyjnym/rekreacyjnym” do THC.
Z różnych źródeł wiemy, że Niemieckie środowiska farmaceutyczne zabiegają o pozostawienie charakteru medycznego konopi, nawet pomimo depenalizacji i możliwości posiadania. Kierunek rozwoju wizerunku konopi ma pozostać leczniczy, doraźny, a nie rekreacyjno/spożywczy.
Co Wy myślicie na ten temat ? Jaki powinien być obrany wizerunek konopi medycznej po depenalizacji ?
*Poniżej zdjęcie przedstawiające “ciekawy” skok częstości wyników od 20% THC w laboratoriach w Nevadzie. Link do artykułu w komentarzu.